Kontakt

Zbigniew Szaleniec

Towarzystwo Powszechne Czeladź

ul. Bytomska 47

41-250 Czeladź

tel. 605 288 400


Wiadomości prosto z Facebooka
Zbigniew Szaleniec
Kolejne atrakcje na czeladzkim rynku
środa, 19 sierpnia 2015 20:05

Zapraszam mieszkańców Czeladzi na kolejne weekendowe imprezy na Rynku. W najbliższą niedzielę oprócz występów artystycznych proponujemy wzięcie udziału w akcji „Uratuj życie - to proste!”, podczas której ratownicy medyczni zaprezentują jak powinna przebiegać akcja ratownicza tuż po wypadku. Niewątpliwą atrakcją towarzyszącą pokazowi będą lekarze, tym razem występujący w nietypowych dla siebie rolach - pasjonatów motocykli. Szacowni doktorzy swoimi niesamowitymi maszynami przejadą zorganizowaną kawalkadą przez miasto zatrzymując się na rynku, gdzie wszystkich chętnych, zarówno dzieci jak i dorosłych, zaproszą na przejażdżkę wokół rynku. Mówiąc o czeladzkim rynku przy okazji informuję, że realizowany jest kolejny postulat mieszkańców dotyczący „serca naszego miasta”. Na chodnikach rozpoczęły się prace wymiany części kostki brukowej na granitowe płyty, które nie tylko ułatwią spacerowanie po starym mieście, ale także poprawią jego wygląd. Już w najbliższym tygodniu rozpoczną się również prace remontowe placu przylegającego do Traffika, gdzie powstanie piaskowska namiastka rynku. W przyszłym roku, podobnie jak na czeladzkiej starówce, będzie się tam wiele działo. Proszę o cierpliwość. A na razie zapraszam na Rynek.


 
"Pomyśl ciepło o sercu"
środa, 29 lipca 2015 20:24

Tauron Ciepło i Polsko–Amerykańskie Kliniki Serca w Dąbrowie Górniczej rozpoczęły dzisiaj kampanię profilaktyczną „Pomyśl Ciepło o sercu”, w ramach której 400 mieszkańców Zagłębia, w tym także Czeladzi, będzie mogło bezpłatnie przebadać swoje serce i układ krążenia.

Jak informuje Tauron Ciepło, mieszkańcy zainteresowani przeprowadzeniem bezpłatnych badan i konsultacjami z lekarzami-specjalistami proszeni są o wypełnienie ankiety za pośrednictwem strony internetowej www.cieploosercu.pl, natomiast w wersji papierowej formularz jest dostępny w siedzibie Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Dąbrowie Górniczej, przy ul. Szpitalnej 13. Jeżeli zgłoszenie zostanie zakwalifikowane, pracownik Kliniki skontaktuje się z pacjentem.

Do udziału w inauguracyjnym spotkaniu w ramach wspomnianej akcji, zaproszeni zostali prezydenci i burmistrzowie miast, w których realizowany był projekt modernizacji sieci ciepłowniczej. Przy tej okazji miałem przyjemność podziękować prezesowi Tauron Ciepło Henrykowi Borczykowi za modernizację prowadzoną w Czeladzi, a prof. Pawłowi Buszmanowi, prezesowi zarządu Grupy American Hart of Poland, za prowadzenie bezpłatnej profilaktyki chorób serca.

Organizatorzy kampanii podkreślili, że badania są podziękowaniem dla mieszkańców za cierpliwość i wyrozumiałość, jaką wykazali w trakcie realizacji projektu „Modernizacji systemu ciepłowniczego gmin Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec, Będzin i Czeladź”. Wymieniono wówczas m.in. ponad 30 km sieci dystrybucyjnej. Po oficjalnym spotkaniu, mieliśmy okazję zbadać swoją kondycję wydolnościową podczas badań wysiłkowych.

 

Zachęcam również Państwa do skorzystania z możliwości bezpłatnego przebadania na serca. Szczegóły pod linkiem: www.cieploosercu.pl

 

 
"Sercem Zagłebiak, Głosem Świata Obywatel" Zagłebiowski Koncert w Sejmie RP.
piątek, 12 czerwca 2015 20:01

Wczoraj miałem przyjemność być gościem na uroczystym koncercie pt. „Sercem Zagłębiak, Głosem Świata Obywatel”, który odbył się w holu Sejmu RP z okazji obchodów 113 rocznicy urodzin Jana Kiepury. Słynne piosenki Chłopaka z Sosnowca w wykonaniu artystów Opery Śląskiej w Bytomiu rozbrzmiały w polskim Parlamencie dzięki inicjatywie Posła Jarosława Pięty. Przedsięwzięcia tego typu to znakomita promocja naszego Regionu.
Dla mnie osobiście wizyta w Parlamencie stała się także sympatyczną okazją do spotkania się i porozmawiania z dawnymi przyjaciółmi z Senatu oraz Sejmu.


 
Cykl spotkań z mieszkańcami
środa, 10 czerwca 2015 16:15

Wczoraj w Miejskim Zespole Szkół w Czeladzi spotkałem się z mieszkańcami naszego miasta, podczas którego przedstawiłem wszystkim zgromadzonym plany inwestycyjne na najbliższą przyszłość. Szczególne zainteresowanie wzbudziła kwestia uciepłowienia budynków na osiedlu Nowotki. Specjalna ankieta dotycząca inwestycji została wypełniona przez pracowników Urzędu Miasta w Czeladzi i spółki Tauron Ciepło, po czym przesłana do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Trwa oczekiwanie na ostateczną decyzję w tej sprawie.

Cieszę się, że tak wiele osób interesuje się oraz chce rozmawiać na temat planowanych w mieście zmian. Podobne spotkania będą odbywać się cyklicznie w różnych miejscach.

 

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 27

Galeria

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości