Kontakt

Zbigniew Szaleniec

Towarzystwo Powszechne Czeladź

ul. Bytomska 47

41-250 Czeladź

tel. 605 288 400


Obchody Święta Konstytucji 3 Maja
poniedziałek, 04 maja 2015 17:11

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się jak co roku, uroczystą mszą świętą w intencji Ojczyzny, w kościele św. Stanisława B.M., celebrowaną przez proboszcza parafii ks. kan. Jarosława Wolskiego.

Po mszy z kościoła wyruszył pochód na czele z Miejską Górniczą Orkiestrą Dętą pod batutą Józefa Marczyńskiego, który udał się na plac Konstytucji 3 Maja, gdzie odbywała się druga, oficjalna część obchodów narodowego święta.

Uroczystość z okazji Święta 3 Maja swą obecnością zaszczycili m.in. poseł na Sejm RP Waldemar Andzel, radni Rady Miejskiej w Czeladzi z przewodniczącą Jolantą Moćko, a także gości z francuskiego Auby – radny Jean Jacques Salvino z żoną.
Po wystąpieniu burmistrza delegacje reprezentujące Miasto Czeladź, Związek Kombatantów RP i Byłych więźniów Politycznych, organizacje społeczne i polityczne, jednostki organizacyjne miasta i placówki oświatowe, składały wiązanki kwiatów pod pomnikiem czeladzian poległych za wolność i niepodległość Ojczyzny, przy którym wartę honorową sprawowali uczniowie klasy wojskowej Zespołu Szkół Technicznych i ogólnokształcących w Czeladzi.
Uroczystość uświetniła obecność licznych pocztów sztandarowych reprezentujących m.in. Miasto Czeladź, Radę Miejską w Czeladzi, Ochotniczą Straż Pożarną, Krąg Seniorów ZHP, Zagłębiowskie Koło Pszczelarzy, Rycerzy Kolumba, placówki szkolne.

Wolontariuszami podczas uroczystości byli członkowie Młodzieżowej Rady Miasta.
Po części oficjalnej miałem przyjemność zaprosić uczestników uroczystości na spotkanie i poczęstunek do Sali Ochotniczej Straży Pożarnej.

Dziękuję wszystkim mieszkańcom za przybycie.

 

Galeria