Kontakt

Zbigniew Szaleniec

Towarzystwo Powszechne Czeladź

ul. Bytomska 47

41-250 Czeladź

tel. 605 288 400


Już jutro rozpoczyna się XVI Festiwal Ave Maria
czwartek, 21 maja 2015 10:32

Na trzy wieczory koncertowe Festiwalu Ave Maria, które odbędą się w dniach 22-24 maja br. w kościele św. Stanisława B.M., Galerii Sztuki Współczesnej „Elektrownia” i na rynku Starego Miasta zapraszają niezmiennie od lat Miasto Czeladź i parafia św. Stanisława B.M. w Czeladzi.

W tym roku festiwal otworzy ulubiony przez melomanów Turniej Tenorów, podczas którego wystąpią znakomici artyści o międzynarodowej renomie: Tomasz Kuk, Victor Campos Leal, ks. Paweł Sobierajski i Łukasz Gaj, a towarzyszyć im będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego. Na koncert organizatorzy zapraszają do świątyni św. Stanisława B.M. Początek o godzinie 20.00.
Drugi dzień to koncert w Galerii Sztuki Współczesnej „Elektrownia” o godz. 19.00. Będzie można usłyszeć wokalne popisy zespołu „Servi Domini Cantores”, czyli tria trzech tenorów, które tworzą: ks. Paweł Sobierajski, o, Rafał Kalinowski i ks. Zdzisław Madej. Przy fortepianie zasiądzie Mirella Malorny. Księża – artyści wystąpią w repertuarze sacrum i profanum.
Szesnastą edycje festiwalu zakończy koncert plenerowy Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. prof. S. Hadyny, który o godz. 20.00 na czeladzkiej Starówce zaprezentuje widowisko „Znasz li ten kraj”.
Występ gwiazdy wieczoru poprzedzi koncert z okazji Dnia Matki w wykonaniu  zespołów wokalnych Bell Canto i Pod kluczem pracujących pod kierownictwem artystycznym Anny Piech. Początek o godz. 19.00.

Jak co roku, wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.


 

Galeria