Kontakt

Zbigniew Szaleniec

Towarzystwo Powszechne Czeladź

ul. Bytomska 47

41-250 Czeladź

tel. 605 288 400


Działania Stowarzyszenia "Murem za Murem"
poniedziałek, 01 lipca 2013 20:46

W niedzielę 23 czerwca 2013 r. z inicjatywy Jana Powałki,  na terenie czeladzkiej parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika, odbył się festyn, którego celem oprócz dobrej zabawy było zbieranie środków finansowych na odbudowę muru oporowego kościoła. Imprezę zorganizowaną przez stowarzyszenie Murem za Murem swoim patronatem objęli Proboszcz parafii ks. Jarosław Wolski, Starosta Powiatu Będzińskiego Krzysztof Malczewski i Burmistrz Miasta Czeladź Teresa Kosmala. Pomoc techniczną zadeklarowało także miasto Sosnowiec, które na festynie reprezentowane było przez wiceprezydenta  a jednocześnie członka stowarzyszenia Murem za Murem, Zbigniewa Szaleńca. Włodarze wymienionych miast i powiatu osobiście przekonywali mieszkańców do wsparcia finansowego tej cennej inicjatywy.

W przygotowaniu i prowadzeniu festynu ogromny udział mieli członkowie stowarzyszenia Murem za Murem z wydatną pomocą i wsparciem przedstawicieli stowarzyszenia Towarzystwo Powszechne „Czeladź”: Andrzeja Mentla, Sylwestra Iwanowskiego, Mateusza Cichonia i Piotra Sobolewskiego. Na konto odbudowy uszkodzonego muru oporowego wpłynęło ponad 8 tys złotych, a czeladzianie nie tylko spełni dobry uczynek, ale także dobrze się bawili się przy występach dziecięcych zespołów wokalnych i tanecznych. Organizatorzy zapowiedzieli, że ten festyn stanie się już coroczną tradycją tej parafii.

Do ściągnięcia dostępne są sprawozdanie finansowe, oraz protokół z działalności Społecznego Komitetu odbudowy muru oporowego przy kościele św. Stanisława w Czeladzi.

 

Galeria